Kragujevčani na trećem mestu u Srbiji po prosečnim zaradama

Tokom februara ove godine, u Kragujevcu je prosečna neto zarada iznosila 91.049 dinara, što je nešto niže u odnosu na republički prosek za oko 3.000 dinara, prema informacijama Republičkog zavoda za statistiku.

U istom mesecu, prosečna neto zarada u Republici Srbiji iznosila je 94.125 dinara, dok je u Kragujevcu beležena prosečna plata manja za 3.076 dinara u poređenju sa republičkim prosekom.

Kada uporedimo zarade sa Beogradom, Novim Sadom i Nišom, naš grad zauzima treće mesto po visini plata. U februaru, prosečna neto plata u Beogradu iznosila je 118.351 dinara, što je za 27.302 dinara više u poređenju sa Kragujevcom. U Novom Sadu, prosečna neto zarada bila je 109.534 dinara, što je za 18.485 dinara više u odnosu na naš grad. Dok je u Nišu, prosečna neto zarada u istom mesecu iznosila 90.438 dinara, što je manje za 611 dinara u poređenju sa Kragujevcom.


Stanovnici beogradske opštine Stari grad u februaru su zabeležili najviše plate, sa prosečnom zaradom od 168.030 dinara. Sa druge strane, stanovnici opštine Vranjska Banja su imali najniže prosečne neto plate, koje su iznosile 63.062 dinara.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Share via
Copy link