Heroji naše škole -prvaci Srbije

Spread the love

Sport odavno nije samo rekreacija, već je sastavni deo života svih generacija, razlog za slavlje i lavinu osećanja. Kada biste pitali učenike iz našeg okruga da li su čuli za Osnovnu školu „Natalija Nana Nedeljković“, odgovor bi, sve do danas, bio možda NE. Danas ponosno kažemo: „Čuli ste za nas!“
Ova mala škola možda nije idealna građevina koja će vam skrenuti pažnju i oduzeti dah. Ne čine nas samo šareni zidovi, pametni đaci, mudri nastavnici, tu vreme provođe i uče i rastu PRVACI NAŠE DRŽAVE.
U vremenu kada je glavna vest svih portala, kada je sve postalo ili je pod znakom pitanja, naša škola upisuje uzvičnik! Uzvičnik koji skreće pažnju na odlučja naših drugara i ruke ispunjene peharime naših nastavnika.
Verovatno ste pomislili da iza našeg šampionata stoje savršeni uslovi za trening. Moram vas razuveriti! Tu, ispred zgrade naše škole, nalazi se mala livadica, često blatljava, uvek neravna. Na tom mestu, taj mali prostor je naša sala za fizičko, teren za fudbal, odbojku, atletiku, a po potrebi i gimnastička salata. Naravno, bez sprava, bez pravih golova, bez oivičenih terena. To nam je sve i svi smo tu.
Rad i želja koji su sa našim učenicima i nastavnicima fizičkog imali rezultirali su 1. mesto na Državnom školskom prvenstvu u atletici, održanim danom, 19.05, u Sremskoj Mitrovici. Cilj je postignut! Ostvarena je, kako bismo mi deca rekli „DOMINACIJA“, a vi nazovite kako god hoćete dok kaže dubok naklona dvojici nastavnika fizičkog vaspitanja, oci i sinu, Mikići i Milošu Cmiljaniću i ništa manji nakloni i Aplauz svim šampionima naše škole Luki Gligorijeviću, Luki Veljkoviću, Dušanu Nedeljkoviću, Luki Jolndiću, Dimitriju Stošiću, Nikoli Gligorijeviću, Luki Slavkoviću, Stefanu Kostiću, Aleksiju Veliću, Dušanu Daniću, Enisu Prokup.
Za ove momke ćete, siguran sam, čuti, ako budete malo u svetu sporta.
Ja samo mogu da im kažem BRAVO i HVALA!
Đak reporter: Aleksa Đoković 8/2 OŠ „Natalija Nanan Nedeljković“, Kragujevac, Grošnica Nastavnik srpskog jezika: Neda Cveji

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *